PAIEŠKA

Kelionė į Izraelį ir Jordaniją Peržiūrų: 4964

Praktinis vadovas savarankiškai kelionei į Izraelį ir Jordaniją (Petrą).

Bus bandoma aprašyti ,kodėl buvo pasirinktas vienas ar kitas sprendimas renkantis kelionės būdus ir kas iš to išėjo.

Taigi ,apie viską nuo pradžių.

Kelionė į Izraelį (Jeruzalę,Nazaretą,Eilatą ir kt.) , Jordaniją ( Petrą ) , „Egiptą (Tabą)“ iš pirmų lupų 

Pradėsiu nuo to ,kad tai nebus aprašymas ,kokios tai gražios vietos, kaip viskas atrodo ar panašiai.Tai greičiau bus praktinis vadovas norintiems ten keliauti savarankiškai.

Bus bandoma aprašyti ,kodėl buvo pasirinktas vienas ar kitas sprendimas renkantis kelionės būdus ir kas iš to išėjo.Kur buvo pasielgta teisingai ,o kur klaidingai ir mintys kaip galbūt reikėjo elgtis.Taip pat bus nurodomos vienų ar kitų kelionės išlaidų sumos , taip pat bus nurodomi pasirinkti objektai ,patekimo iki jų būdai bei jų koordinatės.Taip pat bus suteikta galimybė atsisiųsti objektų koordinačių failą ( *.kmz failą),kurį galima be didelio vargo įkelti į nemokamą programą „maps.me“ ,ji beje , pagrinde ir buvo naudojama kelionės metu.

Egiptas kabutėse todėl ,kad iki jo taip ir nebuvo nuvykta.

Aš ir Erika nesame užkietėję keliautojai.Tiesą pasakius gal ir būtume,bet deja daugumai lietuvaičių kelionės dar vis lieka prabangos preke.Mes tame tarpe.

Bet..mintys aplankyti Kristaus kelius jau senai nedavė ramybės.Ir štai vieną diena Erika grįžta iš darbo su informacija ,kad pažystama jai užrodė firmą (http://airguru.lt/pasiulymai/geriausius-atostogu-ispudzius-zadantis-tabos-kurortas/  kuri gana nebrangiai organizuoja keliones į Tabą,miestą kuris randasi visai netoli Izraelio sienos((kaina 7 naktų kelionės 380-460 eurų priklausomai nuo datos )…tikrai ženkliai pigiau negu pas konkurentus).O iš ten organizuojamos kelionės turistiniais autobusais ir su gidais ir į vietas ,kurias trokštame aplankyti.Kainos tikrai neblogos ,lyginant su ankškčiau matytomis internete.Taigi..kaina vidutiniškai  420 eurų žmogui.Dviems 840 eurų.Chmm..mažiau negu konkurentų..,bet ..žiurime ,ką mes už tuos pinigėlius gauname.Ogi lėkuvo bilietus pirmyn – atgal,transportas oro uostas-viešbutis pirmyn/atgal ,7 nakvynės viešbutyje su pilnu maitinimu …. ir VISKAS.Kažkaip neapleidžia mintis ,kad firmai reikia uždirbti iš mūsų .O visa tai galima užsisakyti neišlipant iš lovos ir be firmos pagalbos.Tikriname.Ir ką jūs manote?Skrydžio kaina 2017.11.16-2017.11.23 Kaunas-Izraelis(OVDA oro uostas)-Kaunas 2 žmonėms ,pirmyn atgal -132 eurai.

Ką gi –žiūrime toliau.Randame internete firmoje siūlomo viešbučio oficialų tinklalapį.Kaina dviviečio numerio su pilnu maitinimu 2 žmonėms-27,5 euro naktis, 7 naktys gaunasi 192,5 euro.Transportas iš oro uosto į viešbutį ir atgal dar 34 eurai.Susumuojame .Bingo..!!! Bendra kelionės ,atitinkančios siūlomą firmoje ,kaina 358,5 euro.Mano spėlionė pasitvirtino-skirtumas akivaizdus-481,5 euro.Netverdami džiaugsmu,ant karštųjų visai tai užsakome ir jau džiaugiamės tokia pigia būsima kelione.

Bet mes gi norime ne gulėti Tabos papludimyje o nuvykti visai kitur- į Izraelį ..jame į Jeruzalę ,Nazaretą..prie Galilėjos ežero…o dar pasirodo ,kad 7-tas pasaulio stebuklas –Petra ,visai šalia,tik Jordanijoje.Pradedame domėtis galimybėmis visa tai aplankyti ir savaime aišku viso to kainomis.

Ir štai čia mūsų laukia vieni nusivylimai.Pasirodo Izraelis ima išvykymo iš šalies mokestį ( apie 25 eur žmogui(kainas verčiu eurais ,bet užbėgdamas už akių pasakysiu-pvz. Izraelyje geriau turėti jų valiutos – šekelių ( ILS ),ant sienos ,berods niekuo kitu neatsiskaitysite..kaip beje ir visame Izraelyje-išimtis gatvės prekiautojai dažniausiai ima ir usd ..bet kursas nėra palankus ,eurai imami dar labiau nenoriai,taigi išeitis pvz.Eilate pilna valiūtos keitiklų,tame tarpe ir visą parą dirbančių,gatvėje stovinčių ,panašių į mūsų bankomatus …kursas ten gana sąžiningas(koordinatės vieno iš jų ,stovinčio pakeliui į pagrindinius Eilato viešbučius-  29.555319,34.952471  – galite tiesiog nukopijuoti į google žemėlapio arba bing žemėlapio  paieškos laukelį ir pasižiūrėti)).

Truputį nukrypome- taigi toliau apie nusivylimus.Tokios ekskursijos ,kuri vežtų į visas norimas vietas ,net neradome..yra panašių,bet ,norint viską pamatyti,reikia kelių ekskursijų,taigi ir kelis kartus kirsti Izraelio sieną ir vis mokėti už tai(Egiptas berods irgi ima kažkokį sienos kirtimo mokestį,bet kadangi patys to nepatyrėme,tai rašau tik tai ką perskaičiau internete-berods gerokai pigiau negu Izraelio).O pačių ekskursijų kainos prasideda nuo 150 eurų žmogui pati paprasčiausia ir mūsų visai netenkinanti ir iki 350-450 eurų žmogui jau panašesnės į norimas.Bet dar išlieka vienas ekskursijų minusas-ribotas laikas ..ko pasekoje maršrutas kone prabėgamas..tas mūsų irgi visai netenkina.Kuo toliau ,tuo labiau suprantame,kad paskubėjome su viešbučiu Taboje ( Egipte).Na ,gerai nors tiek ,kad ne vėliau kaip 3 dienos iki užsakymo pradžios jį  galima nemokamai atšaukti.Taip ir pasielgiame.

Lėktuvo bilietų grąžinti negalima..taigi kelionei vistiek lemta įvykti.

Ir pradedame planuoti viską nuo pradžių ,turėdami tik aukščiau minėtus skrydžio su Ryanair bilietus.

Ilgai mąstome dėl Petros..Iš vienos pusės tai labai pabrangina kelionę ( ekskursija iš Izraelio į Petrą – nuo  250 eurų žmogui plius sienos kirtimo mokesčiai (apie Izraelio mokesčius jau rašiau ,apie Jordanijos truputį vėliau)).Visgi nutariame,vargu ar busime kada taip arti Petros-privalome pamatyti.Bet pamažu bręsta ir kitas planas-apseiti be ekskursijų,visur vykti savarankiškai ir neskubant , ir vykstant ten kur norime ,o ne ten kur kažkas už mus suplanavo..Planas patvirtinamas..Beliko viską detaliai suplanuoti.O tai pasirodo nėra lengvas uždavinys-nes šiose šalyse mažai konkretumo daug betvarkės ir visai nėra punktualumo .O dar ir pasirodo per šabą ( žydų laikotarpis nuo penktadienio pietų iki sekmadienio ryto…maždaug..labai daug kas nedirba ..tame tarpe didelė dalis visuomeninio transporto. Turint galvoje šias aplinkybes ir tai ,kad vykti tikrai norime daug kur ir visuomeniniu transportu tiesiog nespėsime –primamas sprendimas Izraelyje nuomotis automobilį .(Beje ,praktiškai neradau konkrečios informacijos –ar galioja lietuvškos teisės Jordanijoje ir Izraelyje..Bet surizikavome.Dabar galiu iš savo patirties pasakyti –tiek Izraelyje ,tiek Jordanijoje puikiausiai tinka kortelės tipo lietuviškos teisės..bent jau nuomos kompanijoms,su policija ,ačiū dievui, neteko turėti reikalų).Norint išsinuomoti automobilį dar reikia turėti kreditinę kortelę su pakankama pinigų suma-Izraelis man rezervavo sąskaitoje apie 700 eurų (suma priklauso nuo to kokią auto nuomojate plius užstatas už kurą,jei negrąžinsite pilno bako)-turėtų ,jei viskas gerai grąžinti per pora savaičių(Grąžino po 8 dienų nuo automobilio grąžinimo nuomos kompanijai. Kažkur skaičiau.kad baudas už eismo taisyklių pažeidimus arba už naudojimąsi mokamais keliais gali nuskaičiuoti iš kortelės net ir praėjus keliems mėnesiams.Bus matyt.Labai keista ,bet Jordanijoje berods visai nieko nerezervavo).Už pačią auto nuomą reikia sumokėti užsakymo metu , bet patį užsąkymą vėliau galima keisti arba atsisakyti.Bet užsakinėti geriau stipriai iš anksto ,nes paklausa tikrai didelė.

Taigi –Erika sudaro norimų aplankyti vietų sąraša.Mano uždavinys –suplanuoti maršrutą.Sutariame-jeigu kažkas nelabai svarbaus bus stipriai nepakeliui-bendru sprendimu to objekto atsisakysime.

Planavimas trunka apie savaitę darbo vakarais.

Toliau bus trumpai aprašyta tai kas planuota ,vėliau bus smulkiau aprašyta tai kas gavosi:

1. 2017.11.16-2017.11.23 Kaunas-Izraelis(OVDA oro uostas)-Kaunas
Ryanair pirmyn : išvykimas 8.35 –nusileidimas 13.00 ( turi leistis OVDA oro uoste –Izraelyje apie 60 km nuo Eilato ir sienos su Jordanija)
atgal: turi kilti iš OVDA oro uosto 13.30 ,turi leistis Kaune 18.10.-kaina 148 eur. (pirminė kaina 132 ,bet dar primokėjome po 4 eurus už pirmenybę įlaipinant (priority) -sako ne visiems kartais užtenka vietos lagaminams lėktuve ,ir po 4 už galimybę iš anksto rezervuoti vietas,kad sėdėtume kartu ir bording pasus į abi puses galėtume atsispausdinti prieš kelionę)
Bilietai perkami 2017.09.25

2. JordanPass -2 dienos Petroje, 2 bilietai- 187 eur (JordanPass-tai toks turistinis bilietas ,kurio pirkimas labai remiamas Jordanijoje ,su kuriuo gali daug objektų lankyti nemokamai ir jį nusipirkus ir nakvojus 3 ar daugiau naktų Jordanijoje ,nekainuoja vizos.Galimi trys variantai:1 ,2 arba 3 dienos Petroje-kainos skiriasi nestipriai.Pirkti čia : https://www.jordanpass.jo/Contents/Prices.aspx (galima pasirinkti anglų arba rusų kalbą ).Galima ir nepirkti ,o bilietus pirkti vietoje,bet ne ką sutaupysite.JordanPass turėjimas leido mums išvengti nemažos eilės pereinant sieną-kai pasakėme ,kad turime -Jordanijos pusėje buvome forminami atskirame kabinete be eilės.

3. Pirmiausia į Jordaniją
Shatlas OVDA-Akaba 43 eur. .Shatlas tai tokia maršrutkė kurią užsakiau iš anksto ,kad patekti iš oro uosto iki Akabos-miesto Jordanijoje ,visai šalia Eilato Izraelyje.Sprendimas buvo priimtas prisiskaičius apie problemas kertant sieną-abiejose pusėse reikia samdyti taksi..kito transporto nėra,taigi taksi kainos užkeltos.

4. autobusas Akaba -Vadi Musa (miestelis šalia Petros) ~15 EUR…Pradinis planas..bet vėliau paskaitinėjus pasirodė ,kad autobusas važiuoja tik pirmoje dienos pusėje ,grafiko nėra-važiuoja kai prisirenka žmonių..gali būti 1 ,gali būti 2 reisai-mums neįprastas nekonkretumas.Be to autobusas vežtų iki Wadi Musa autobusų stoties .Iš ten iki viešbučio geras gabalas kalnuotomis vietovėmis.Sprendimas prieš pat kelionės pradžią -auto nuomotis ir Jordanijoje. Manau teisingas sprendimas

5. 2017.11.17 (17 o ne 16 dieną,nes šis sprendimas buvo priimtas paskutinę dieną prieš kelionę ir ryšium su Ryanair pakeitimais ,apie kuriuos vėliau,buvo nutarta,kad iki Petros 16 dieną nespėsime ir todėl buvo viešnagės viešbutyje Petroje laikas sutrumpintas iki 2 naktų,vietoje to užsakytas viešbutis Akaboje (tikintis per sieną pereiti 16 dieną,taip išsaugant 3 naktis Jordanijoje,deja ,kaip vėliau pamatysite ,taip neįvyks ir pinigai sumokėti už šį viešbutį eis į nuostolius) )- auto nuoma Jordanijoje ,Akaboje-dvi paros.kaina 102 eurai (pati nuoma per pusę pigesnė,bet papildomai perkame pilno draudimo paketą , nuoma firmoje AVIS , bet pigiau nuomotis per rentalcars- https://secure.rentalcars.com/CRMLogin.do . Ofiso koordinatės- 29.5258,35.001864 ) (užsakant auto ,buvo mintis auto grąžinti ant sienos,bet deja tokios galimybės nėra)

6. 2017.11.16-2017.11.19 viesbutis “Petra Palace Hotel” ( koordinatės- 30.32551,35.4721 )(apie 700 metrų nuo įėjimo į Petrą-nerekomenduojama imti viešbutį toli nuo įėjimo-miestas labai painus ir kalnuotas) -kaina 160 eurų -3 naktys su pusryčiais (toks naktų kiekis buvo pasirinktas nes Jordanai skatindami turizmą neima vizų mokesčio jei apsistoji jų šalyje bent 3 naktis).

7. 2017.11.19 -Grįžimas į Akaba,auto grąžinimas Jordanijoje,sienos kirtimas

8. 2017.11.19 -auto paėmimas Eilate 16.00 val. (laiką rinkausi ,kad po 3 dienų spėčiau grąžinti iki 16.00 dar ir aplankant tai kas tai dienai numatyta)Izraelyje Eilate-3 dienoms(atkreipkite dėmesį į leidžiamus pravažiuoti km..pvz Jordanijoje nuomojant 2 dienoms pravažiuotų km kiekis buvo „no limits“ (nelimituotas)-firma AVIS, o Izraelyje nuomojant 1 arba 2 dienoms-ne daugiau 250 km dienai,viršijus-0,3 usd priemoka už kiekvieną viršytą kilometrą ir tik nuomojant 3 dienoms kilometrai jau „no limits“-firma Budget (šalia ir AVIS nuomos punktas,bet nuomojantis per Rentalcars ši firma pateikė geresnį pasiūlymą) ).Ofiso koordinatės – 29.555179,34.954654.Nuomos kaina-trys paros-120 eurų (pati nuoma per pusę pigesnė,bet papildomai perkame pilno draudimo paketą , nuoma firmoje Budget, bet pigiau nuomotis per rentalcars- https://secure.rentalcars.com/CRMLogin.do . (užsakant auto ,buvo mintis auto grąžinti OVDA oro uoste,bet deja tokios galimybės nėra).

9. 2017.11.19 -kelionė su auto iki Jeruzalės (kiek daugiau nei 300 km).

10. 2017.11.19-2017.11.22- Nakvynes namai-Kosher Apartment Studio Har Nof Jerusalem 3 naktys-87 eur(koordinatės – 31.785159,35.174134 ). Labai gera kaina-apie 5 km nuo Jeruzalės centro .Kambariukas nedidelis bet tvarkingas-jame dvi viengulės lovos,šaldytuvas,arbatinukas,el. nedidelė orkaitė,wc,dušo kabina,kondicionierius,ventiliatorius..deja nėra lango,taigi tvankoka.Šiaip už tokią kainą manau neblogai.

11. 2017.11.20 – Jeruzalės senamiestis , Via Dolorosa kelias (Kristaus kelias) ir kiti objektai šalia (pilnas sąrašas *.kmz faile)

12. 2017.11.21 – Nazaretas,vietos susijusios su Kristumi šalia Nazareto ir Galilėjos ežero ( dar vadinamo Tiberiados ežeru )

13. 2017.11.22 – Kelionė į Eilatą pro Negyvąją jūrą ir Ramono kraterį.Auto grąžinimas 16.00 (užsakant auto ,buvo mintis auto grąžinti 23 dieną oro uoste,bet deja tokios galimybės nėra)

14. 2017.11.22 -viesbutis Comfort hotel Eilat – 1 naktis ,be pusryčių-50 eur.Gana neblogas viešbutukas už palyginti gerą kainą.( koordinatės – 29.557536,34.952838 , beje per langą matosi iš karto kitoje pusėje gatvės Eilato autobusų stotis)

15. 2017.11.23 Shatlas Comfort hotel Eilat –OVDA ,8.30 val. ..kad tikrai spėti į lėktuvą.

16. 2017.11.23-Na ir 13.30 val. Atgal į Kauną.

Taip turėjo būti…toliau tai kas iš to gavosi

Tiesa,nepaminėjau –mūsų anglų kalbos žinios minimalios..na kokie 5 balai iš 100..taigi beveik jokių.Rusų tiesa mokam neblogai.Ką gi ,žiūrim ,kas iš to gausis.

Prieš kelionę pasidomime mobilaus ryšio ir interneto naudojimo kainomis šiose šalyse.Kainos tikrai nemažos,taigi nusprendžiame nesinaudoti be reikalo,o tik ypatingu atveju.Atjungiame duomenų naudojimą ,o pamąstę dar ir ištraukiame korteles..dėl viso pikto,nes interneto gigabaitas kainuotų apie 1000 eurų.

Taip pat prisigooglinome ir vėliau pasitvirtino-į Jordaniją geriau vežtis dolerius negu eurus .Nesvarbu ar keistis paskui juos į Jordanijos dinarus.Oficialus kursas euro -maždaug 0,8 dinaro gausite pardvę 1 eurą.Realybeje jie ima dinarais ,doleriais taip pat praktiškai visur .Eurus dauguma irgi ima,bet eurą prilygina doleriui,kai konvertuoja-o tai žinoma mums nepalanku.Taigi Lietuvoje nusiperkame apie 500 dolerių-ir tai labai teisingas sprendimas.Dinarų nepirkome ir jų neprireikė,visur mokėjome doleriais(išskyrus išvykstant iš šalies,bet apie tai vėliau),na o už viešbutį ,kaip ir visur ,sumokėjau kortele.

Planus dar gerokai prieš kelionę pradėjo jaukti Ryanair.. kartu su OVDA oro uostu.

2017.10.20 gaunu laišką iš Ryanair ,kad OVDA savaitei uždaroma ( nuo 5 d. Iki 16 d. lapkričio  ) ir skrendant į priekį leisimės Tel Aviv oro uoste ,o tai jau daugiau negu 300 km nuo Jordanijos sienos..ir jokių laikų-rašoma tik ,kad bus organizuotas transportas iki Eilato,bei siūloma sutikti su pakeitimais arba atsisakyti skrydžio..sutinkame..kur dėtis –jau daug kas užsakyta-pinigai už dalį sumokėti.

2017.10.26 gaunu kitą laišką iš Ryanair kuriame jau pakeisti ir skrydžio laikai:

Išvykymas iš Kauno 10.55 ,nusileidimas Tel Aviv 15.10

Grįžtant : Išvykymas iš OVDA jau 18.30 ,nusileidimas Kaune 23.10.

Tai sužinojus ,priimamas aukščiau minėtas sprendimas atšaukti 1 naktį Petros viešbutyje ir perkelti tą naktį į Akabos viešbutį.Randamas visai geras variantas –Al Marsa Hotel Akaboje ,1 naktis 42 eurai,deja be atšaukimo galimybės.Užsakau.

Toliau pati kelionė

Pirma kelionės diena-2017.11.16,ketvirtadienis.

Skrydis Kaunas – Tel Avivas trunka apie 4 su trupučiu valandas.Nusileidimas.Nepažįstamas oro uostas.Sekame paskui minią –nuorodų kur eiti yra ,bet neperdaug ir nalabai aiškios,net  ne visos išverstos į anglų kalbą.

Dar prieš kelionę prisiskaitėme ,kaip stipriai yra tikrinami atvykstantys ,kaip patikros vyksta kelias valandas, kaip užduodama begalė įvairių klausimų,taigi nerimaujame.Sekdami paskui visus prieiname masę žmonių vienoje vietoje-pasirodo tai ir yra daug patikros  kioskelių su dideliais stikliniais langais  ir daug eilių į juos.Stojame į vieną jų.Nors eilė atrodo milžiniška,bet juda gana greitai-maždaug pusvalandis laukimo ir mes jau pirmi prie linijos,..tuoj tuoj mūsų eilė.Deja kaip tik šiuo metu keičiasi tikrinančios merginos kioskelyje ,prie kurio mes laukiame.Naujoji ilgai kažką daro,mes taip suprantame ,kad užlūžo sistema.Laukiame kokių 15 minučių.Na pagaliau pakviečia mus.Ji laužytai angliškai kažką klausia,mes kiek suprantame ,kiek nesuprantame ,kažką atsakome.Viskas..man grąžinamas pasas ir galiu eiti..Tikrai nieko baisaus ir užtrūko vos kelias minutes.Tiesa užkliuvo Erikos pasas ,kaip supratau darytas prieš pat kelionę ir matyt dar nebuvo duomenų bazėje.Mums nurodoma nueiti į kabinetą esantį netoliese.Dar kelios minutės ir jau abu turime popieriukus kurie atstoja vizas (į pasus vizų nededa ,kad turistams nekiltų problemų ateityje-ne visos šalys isileidžia turistus kurių pasuose Izraelio vizos).

Beveik bėgte ieškome vartų nr. 24 –nurodyta ,kad ten turi laukti nemokamas Ryanair užsakytas autobusas turintis nuvežti iki Eilato.Su nuorodomis vėl ne kas.Klausiame prie kažkokio staliuko sėdinčio vaikinuko..nesusikalbame..tik kai pasakome „bus station to Eilat“ ,jis parodo kur link eiti.Mums ,pasirodo pasisekė,kiti lietuviai vėliau pasakojo ,kad gerą pusvalandį klaidžiojo kol rado autobusą.Tik išėjus pro 24 vartus(gal kam bus naudinga-vartus nr.24 prieisite,jei po patikros kioskelių priėję didelės salės vidurį,pasuksite dešinėn ir jau toliau eidami ta kryptimi,pamatysite šį numerį parašytą virš durų) vėl mums sekasi-vairuotojas ,norėdamas greičiau pririnkti pilną autobusą ir važiuoti ,pats klausinėja ar ne į Eilatą.Taip ..žinoma ..į jį.Tik įlipame į beveik pilną autobusą ,pora minučių ir mes jau kelyje.Kas nespėjo –bus kitas autobusas.ir vėl lauks kol jis bus pilnas.Iki Eilato tikrai nemažas atstumas ir kuo toliau tuo labiau apima nuojauta ,kad į Jordaniją šiandien nepateksime.O mes vis važiuojame.Beje ,17.00 val. Jau tamsu.Keistas jausmas-šilta..atrodo vasara,turėtų ilgai būti šviesu.Deja.

Pagaliau pasiekiame Eilatą.Autobusas išleidžia priešais Eilato oro uostą (ne OVDA-naudojamas tik vietiniams skrydžiams).Joks šatlas mūsų nepasitinka,nors prieš kelionę informavau apie skrydžio pakeitimus ir buvau jų nuramintas ,kad jie žino ir derinsis prie skrydžio (susirašinėjau el. laiškais,buvau nurodęs skrydžio numerį). Dar bandau rašyti SMS nurodytu numeriu,bet atsakymo nesulaukiu.Suprantam ,kad šatlo nebus.

DĖMESIO –šatlo užsakymas ir pinigų mokėjimas už šią paslaugą iš anksto-klaidingas sprendimas-paslaugos taip ir negavome-bandau susigrąžinti pinigus ,kol kas reakcijos jokios..(Papildyta vėliau-pareikalavau grąžinti pinigus ,beveik savaitę laiko jokio atsakymo.Tada vakare trumpai parašau-kad jei iki savaitės pabaigos nesulauksiu atsakymo-kreipsiuosi į Izraelio teisingumo ministeriją.Ryte prabudęs jau skaitau atsakymą-prašymas perduotas firmos finansų skyriui.Bent sureagavo.Jei dar ir pinigus grąžins,bus visai neblogai.)Susirašinėjimas prieš kelionę taip pat labai vangus .NEREKOMENDUOJU .Firma – „  flo Shuttle “ : https://www.withflo.com/

Aišku, iš dalies kaltas Ryanair ,o tiksliau OVDA oro uosto uždarymas..bet nepateisinamas ir „  flo Shuttle “ bei Ryanair elgesys.

Susistabdome taksi,iš taksisto sužinome-siena su Jordanija jau uždaryta.Dar pasitiksliname šią info pas oro uosto darbuotoją.Informacija patvirtinama-uždaryta.Tik nieks tiksliai nežino kada ji rytoj atsidaro.Rytoj iš sienos darbuotojos sužinosime,kad sienos darbo laikas nuo 8 ryto iki 20 vakaro kasdien(nepatikrinta info-tik sienos darbuotojos žodžiai).Taigi naktį teks praleisti Eilate.Gera naujiena-kur mus išleido veikia nemokamas WIFI.Imu telefoną ir per Booking ieškau kur pernakvoti.Kainos kandžiojasi.Pigiausia ką randu už vieną naktį su pusryčiais -120 eurų.Dar rašo ,kad paskutinis kambarys,užsakau daug nebegalvodamas.Pasirodo ,tai tas pats viešbutis, kuris užsakytas paskutinei kelionės dienai.Ką gi ,dar geriau –susipažinsime iš anksto.Jungiu navigaciją ir po 10 minučių mes jau viešbutyje.Susimokėti reikia iš karto-kiek žinau daugumoje šalių tai daroma išvykstant,netgi Jordanijoje ,kaip paaiškės kitą dieną.Na koks skirtumas-nepasitiki jie žmonėmis,na ir tegul.Daiktus nešame į kambarį ir dar išeiname šiek tiek susipažinti su miestu.Tikras kurortas.Visur šviesos,įvairiaspalvė reklama.Beje randame stendą-tipo Eilato seserys-Mūsų Palanga tarp jų.Apatiniame dešiniame kampe,sakyčiau paskutinė,bet šioje šalyje gal ir ne.

palanga-eilate

Šalia viešbučio ,tiesiog gatvėje ,aptikome kąžką panašaus į bankomatą ,pasirodo tai autonominė valiutos keitykla ,minėta pradžioje straipsnio.Pabandymui pasikeičiame 100 dolerių į šekelius (rytoj reiks važiuoti su taksi prie sienos su Jordanija-nežinome ar taksistas ims mūsų turimą valiutą),gauname apie 350 šekelių.Grįžtame į viešbutį ir krentame miegoti-tikrai pavargome.

Antra kelionės diena-2017.11.17,penktadienis.

Kitą rytą pusryčiai truputį po 7 ,ir  8 mes jau paliekame viešbutį.Dar prasukame pro šalia ęsančią autobusų stotį-gal visgi iki sienos važiuoja autobusas..deja ne –tik taksi.

DSC06849

Taksi Eilate tikrai ne problema-zuja į visas puses,kad sustabdyti ,užtenka pažiūrėti taksistui į akis.Tikrai neperdedu-vienas žvilgsnis ir taksi, jau pralėkęs pro mus , važiuoja atbulas ,dar sekundė ir jau taksistas klausia kur norime važiuoti.Pasakome kur reikia,bei klausiame kainos doleriais..atsakymo nesuprantame,tad

taksistas paslaugiai surenka sumą automobilyje esančiame dideliame monitoriuje.12 usd-labai padori suma už apie 5 km kelio.Su vėjeliu ,ir mes jau prie sienos.Nedidelė eilutė Izraelio pusėje –pasų kontrolė,aukščiau minėtas išvykymo iš Izraelio mokestis -205 šekeliai už du žmones (apie 51 eurą)-atsiskaitome šekeliais,taigi nežinau ar imtų kita valiuta.Dar viena patikra ir mes jau paliekame Izraelį ir tempiame savo lagaminus link Jordanijos pusės.Asfaltas ,maždaug ties viduriu tampa labai nelygus-pakeliui mėtosi atlūžusio lagamino kampas su ratuku-ne koks jausmas.Mūsų lagaminai irgi rieda pasišokinėdami..bet laimingai pasiekiama Jordanijos sienos dalis(viso eiti  apie 100 – 150 metrų).Vėl pasų kontrolė,toliau nemaža eilutė (berods grupė)prie vizų forminimo..teks užtrukti.Bet kai pasakome ,kad turime JordanPass-mus pakviečia į atskirą kabinetą ir mūsų pasus papuošia Jordanijos vizomis be eilės.Malonus karininkas dar pasidomi kaip tarti ir angliškai užrašyti mūsų „š“ ,“č“.Susidaro įspūdis ,kad domisi labai nuoširdžiai.

Ir štai ,paskutiniai vartai-ginkluoti sargybiniai patikrina pasus ir mes jau Jordanijoje.Paeiname 50 metrų ir čia jau kaip koks vadybininkas mus pasitinka taksi paslaugų pardavėjas.Mums į Akabą,į AVIS (auto nuomos ) ofisą.Pabrėžiame-mokėsime doleriais.OK..OK –kaina 20 usd,važiuoti apie 11 km.Na išeina ,kad km kaina panaši kaip ir Izraelyje.Pasirinkimo aišku nėra-sėdam ir jau lekiam.Atvykus duodame 20 usd –pasimetęs vairuotojo veidas-kažką bando sakyti ,tačiau tiek jo ,tiek mūsų anglų žinios neledžia susikalbėti.Iš AVIS ofiso ateina pagalba..pusiau liežuvio ,pusiau rankų pagalba suprantame-mažai duodame..20 turėjo būti jų dinarais..pridedame dar 2 usd ir konfliktas baigtas.Atvykome per anksti –auto užsakytas 11 val ,o dar tik 10.Bet kol suprantu ,kad auto teks ir grąžinti 10 val ,jau forminami dokumentai ir pareiškiama ,kad sistema jau neleidžia kitaip.Iš kažkur atsiradęs truputį rusiškai kalbantis jordanietis padeda tai suprasti.Pasiderėjus išsiderime grąžinimą 10.30.Jordanijoje Rentalcars taisyklės nevisai galioja.Kuro politika deklaruojama užsakyme „full-full“ (paimi su pilnu baku-grąžini su pilnu)taip pat .Prietaisas rodo mažiau nei pusę bako.Na tiekto ,informuoju ,kad važiuosime tik iki Petros ir atgal ,liepia įpylti 30 litrų (taip ir padarysime artimiausioje kolonėlėje-kainuos 20 dinarų (apie 25 eurus) atsiskaitome kortele ,nuskaitymo prietaisiuką darbuotojas turi vietoje-ką gi aukštas lygis).

Tiesa dėl paties auto- nuomojame patį mažiausią auto(Nissan Micra ar panašus) ,didesni žinoma brangesni,o gauname tai kas jiems stovi po ranka-vidutinės klasės (mitsubishi lancer-rida 15000 km..taigi beveik naujas   ) -102 eurai (pati nuoma per pusę pigesnė,bet papildomai perkame pilno draudimo paketą , nuoma firmoje AVIS , bet pigiau nuomotis per rentalcars- https://secure.rentalcars.com/CRMLogin.do  . Ofiso koordinatės-  29.5258,35.001864  )

20171117_101155

Planuojamos išlaidos Jordanijoje neskaitant pačios Petros lankymo- t.y. maistas ir kt. -150 eur (neskaitant kuro),(maistas tiek Jordanijoje tiek izraelyje labai brangus,bent jau maitinimo įstaigose-teisingas Erikos sprendimas pasiimti maisto su savimi leido sutaupyti nemažą dalį išlaidų-duona,lašiniai(didelė problema susipjaustyti-peilio imti į lėktuvą negalima,plastikiniai vienkartiniai bei skolinti viešbutyje stalo peiliai lietuviškų lašinių praktiškai nepjauna-klaida..reikėjo susipjaustyti dar Lietuvoje..taip ir parsivežėm dalį atgal į LT..žymiai labiau tiko maistui vakume uždarytos,pjaustytos lietuviškos dešros).

Toliau Jordanijos keliais į Petrą –atstumas apie 130 km .Apie 80 km –kelias 2 juostų tiesus.Likęs -1 juostos siauras ,vingiuotas keliukas kalnuotomis vietovėmis.Vietomis atrodo,kad važiuoji į dangų o apačioje bedugnė.Bet asfaltas visur neblogos kokybės.Navigacija „Maps.me“ kol kas veda užtikrintai ir be klaidų.

Panoraminė nuotrauka pakeliui į Petrą

DSC06856

Kol pasiekiame Petrą mus kokius 5 kartus tikrina ginkluotas patrulis kelio postuose.Bet visi labai mandagūs ,pamatę ,kad mes turistai dauguma ištaria savo firminę frazę ,kurią girdime jau nuo sienos-„welcom to Jordan“,vienas net padavė pasisveikinimui per langą ranką.Ką gi ,kol kas labai neblogai ,net pamirštame pirmos dienos nesėkmes.

Privažiavę Wadi Musa trumpam pasiklystame ,bet navigacija savo darbą visgi atlieka ir mes jau prie viešbučio.Žadėtas ,užsakant nemokamas parkingas –tai tiesiog šalikelė ,bet vietą randame ir prisiparkuojame.Truputį neramu dėl nuomotos auto,bet viskas baigsis gerai.

petra_palace_hotel

Viešbutis taip pat visai nieko-tik jaučiasi ,o paskui ir pamatėme ,kad foje rūkoma,ventiliacija gera-bet smarvė jaučiasi.WIFI nemokamas ,bet tik foje-kambaryje neima.Bet užtat atėję į kambarį ,ęsantį 3 aukšte ,aptinkame,kad kažkokiu būdu pradarę didelį langą ,patenkame tiesiai į palmėmis apsodintą kiemelį ,kuriame toliau dar ir nemažas baseinas.Tikriausiai kalnuota vietovė leidžia daryti tokius architektūrinius stebuklus.

DSC06914

Kadangi mes turime bilietą 2 dienoms Petroje,o kol įsikuriame laikas apie 13.30 –nutariame,kad kažką pamatysime ir šiandien.Apie 14.00 mes jau prie įėjimo į Petrą.Užregistruojami mūsų JordanPass ir mes jau viduje..Judame pirmyn,prasideda pirmieji Petros statiniai (nežinau kaip tai dar pavadinti ,nors realybėje viskas padaryta tiesiog apdorojant,skaptuojant kalnus).Tiesa į priekį jau nieks neina,kuo toliau tuo daugiau sutinkame grįžtančių-prisiminkime ,  17 val jau bus tamsu. Visgi mes pasiekiame turbūt dažniausiai foto demonstruojamą ir labiausiai Petrą atstovaujantį statinį-Al-Khazneh (nuo įėjimo apie 2 km ,daugiau nei pusė kelio siauru,gyliu tarpekliu-įspudingas jausmas).

tarpeklis

Nedidelė fotosesija ,ir jau skubame atgal.Tamsoje čia tikrai bus nejauku.Kelias atgal po truputį į kalną.Eiti sunkiau nei pirmyn.Grįžtame jau gerokai po 17 ir tamsoje.Dauguma prekeivių prie įėjimo matytų einant pirmyn,jau nedirba.

DSC06896

Viešbučio foje pasinaudojame WIFI ir išsiunčiame kelias kelionių nuotraukas.Ir vėl i lovą..Visgi tai varginanti kelionė.

Trečia kelionės diena-2017.11.18,šeštadienis.

Kitą rytą papusryčiaujame ir vėl į Petrą.

Labai svarbu pasirūpinti vandeniu-1,5 litro vandens netoli viešbučio kainuoja 1 usd.Į Petrą pasiėmiau tik 0,5 l buteliuką ,kuris greitai baigėsi.O pasirodo vandens pačioje Petroje sunkoka rasti ,nos suvenyrų pardavėjų tikrai daug –vandens jie neturi.Tiesa oras –pats tas ,apie iki pietų 18-22 ,po pietų apie 24-25 ,kartais debesys ,kartais saulė.Vasarą čia sako būna iki 40..jau daugoka.Pagaliau randame vandens ,kainos jau kitokios-po ilgų derybų nuperku 2 butelius po 1,5 litro už 6 usd.

Praleidau pačią pradžią-nutarėme ,kad jei nelabai brangu ,pasinaudosime viena iš daugelio siūlomų transporto paslaugų prie įėjimo (arkliai,arklių traukiami vežimukai,asilai,kupranugariai).Nutarėme kažkiek pavažiuoti į priekį ,taip sumažinant kilometrų kiekį kojoms (reiks nueiti 10-12 km ir tai neaplankant visko,tik pagrindinius ,neskaitant kalnuose ęsančio statinio,bet jį pasiekia turbūt tik tikri didvyriai).Nors ir buvome skaitę ,vistiek įkliuvome.Aiškiai tarėmės -kaina 10 usd už 2 žmones iki tarpeklio..ir galvojome ,kad vežimu.Realybėje buvome užsodinti ant arklių.Nepratus gal dar sunkiau negu eiti savomis.O pabaigoje pareiškė kad iš kiekvieno po 10 usd,kai kategoriškai paprieštaravau ,vietinių veidai pasidarė tokie ,lyg tuoj mus suvalgys.Davėm dar 2 usd..viso 12..nesuvalgė..bet buvo labai nepatenkinti.

DSC06923

Toliau pėstute.Neaprašinėsiu kokie tai įspudingi vaizdai,apie tai pilna aprašymų.

DSC07006

DSC07017k


DSC07033k

DSC07122

Sukorėme daugiau kaip 10 km pridarėme fotosesijų prisigrožėjome didingais vaizdais ir apie 17.00 grįžome prie įėjimo.Ten pasirūpinome suvenyrais.Naktis viešbutyje.

Ketvirta kelionės diena-2017.11.19,sekmadienis.

Kitą rytą pusryčiai ir mes jau auto –lekiame Akaba link.Auto reikia grąžinti iki 10.30.Navigacija vėl truputį pasiklysta Wadi Musa mieste.Tenka sustoti ir klausti vietinių kurlink važiuoti.Truputį užtrunkam,bet štai jau mes už miesto ,o nuorodos patvirtina ,kad judame link Akaba.Atvykstame apie 10.00.Atiduodant auto ,jokių problemų nekyla,užtrunka kelias minutes.Firmos AVIS darbuotojas,pareiškia  ,kad mūsų nuomota auto yra kartu ir taxi ir pasiūlo nuvežti iki sienos-kaina 20 usd.Puiku..net lagaminų išimti nereikia..dar keliolika minučių ir mes jau prie sienos.Atrodo tuoj tuoj ir mes jau Izraelyje.Tuoj tuoj nesigauna – pasirodo ,kadangi mes nenakvojome 3 naktų Jordanijoje-mums reikia mokėti už vizas. !!!! 140 jų dinarų už 2 žmones.Toliau dar gražiau-kitokia valiuta ir kortelėmis nepriima.Vietoje yra keitykla.Pagal oficialų kursą 140 dinarų-apie 170 eurų.Deja pasirinkimo neturime, o keitykloje maloniu veidu paprašo už 140 dinarų 200 eurų. Negi čia pasiliksime –sumokame..Ačiū OVDA..ačiū Ryanair ..ačiū „welcom to Jordan“.Ech..trumpam sugadinama nuotaika.Bet ..mūsų laukia dar visas Izraelis..pirmyn.

Vėl keli patikrinimai Izraelio pusėje,keli klausimai.Bet viskas gerai organizuota-10 minučių ir mes jau taxi sustojime Izraelio pusėje.Taksistas rusakalbis-informuoja ,kad kelionė iki pliažo (turime geras 4 val iki užsakyto 16.00 auto) mums kainuos pagal skaitliuką ,taigi nelabai daug.Primušė apie 36 šekelius,ir nors skaičiau ,kad taksistams arbata nepaliekama-už informaciją suteiktą kol važiavome ,palikome 40 šekelių (apie 10 eurų).Iš taksisto sužinojome kai kurių niuansų,pagrindinis ,kad labai saugotis baudų už parkingą neleistinose vietose ir kad mums turbūt teks važiuoti į Nazaretą mokamu keliu.

Kas liečia parkingą:geltoni/raudoni bordiūrai-parkuotis draudžiama,balti / raudoni –tik visuomeniniam transportui,balti / mėlyni –mokamas parkingas, saviems(priklausomai nuo miesto) gali būti nemokamas, pilki bordiūrai-galima parkuotis.Visgi geriausia naudotis tam skirtų aikštelių paslaugomis.

Kas liečia mokamus kelius-pagrindinis jų ,taip vadinamas 6 kelias . Šiaurinė jo dalis mokama ,Pietinė –nesuprasi..lyg kažkiek ir nemokama.Informacija labai prieštaringa.Normaliai sumokėti galimybės nėra.Reikia sudarinėti sutartį .Pravažiuojant šiuo keliu su nuomota auto ,nuskaitomas numeris ir sąskaita ateis į nuomos kompaniją,kuri dar ir pridės administravimo mokestį.Berods yra dar pora mokamų kelių.Informacijos normaliai suprantamos irgi nėra.Taigi laukiame kiek „užsidirbome“.Tas pats liečia ir baudas už eismo taisyklių pažeidimus-jei kur užfiksavo koks matuoklis ar dar kas-galima sulaukti baudos.O jos Izraelyje tikrai nemažos.Irgi laukiame.Ar liks kas iš tų užšaldytų 700 eurų ,ar dar ir skolingi liksime.Pagrindinis taisyklių pažeidimas –aišku leistino greičio viršijimas.Kiek suprantu Izraelyje leidžiamas greitis mieste-50,užmiestyje ,jeigu kelias po 1 juostą į kiekvieną pusę-80,jeigu po 2 juostas-90.Dar vienas niuansas eismo taisyklėse Izraelyje-vairą privaloma laikyti dviemis rankomis(ar tai tiesa nežinau ,tik skaičiau apie tai.Jeigu tai tiesa ,kaip tai kontroliuojama irgi nežinau ).Deja laikytis taisyklių be galo sudėtinga.Kur prasideda ar baigiasi miestas, ženklų arba nėra arba mes jų nesupratome.Automobilyje buvo toks prietaisiukas,kuris kaip supratome rodė ,koks ženklas galioja arba kokį pravažiavome ir pypsėdavo ,kai ,kaip mums atrodė , viršidavome greitį.Taigi ,nors ir labai stengėmės laikytis taisyklių ,jis mums pastoviai pypsėdavo ,kartais labai stipriai.Dažnai parodydavo ženklą-„apribojimų pabaiga“ nors nematydavome jokių apribojimų.Vienu žodžiu vairavimas kėlė nedidelį,o kartais didelį šoką-atrodo stengiesi..bet supranti ,kad kažko nesupranti ir kažką darai ne taip.Važiuoti kaip visi irgi sudėtinga-juokavome  ,vietiniai matyt turi abonementą baudoms-daugumoje vietų laksto žymiai greičiau negu akivaizdžiai parašyta ant ženklo.Nors ne visur.Ir suprask kad geras ,kur galima ,kur –ne.O jei važiuoji pagal ženklą užmiestyje vienos juostos keliu (ženklas 90,važiuoji 95),atlekia fura ir beveik stumia tave nuo kelio.Važiuojant 3-4 juostų kelyje visi irgi lekia kaip išprotėję ir dar rikiuojasi iš juostos į juostą absoliučiai chaotiškai,posūkių beveik niekas nerodo..kartais tik.Taigi ,jei esate silpnesnių nervų-vairuoti bus sudėtinga.

O kol kas laiką leidžiame pliaže.Pats pliažas nemokamas,bet jame beveik nėra laisvos vietos tiesiog prigulti ant kokio dekio.Tik gal koks metras prie pat vandens.Visą likusį pliažą užima gultai-gulto kaina dienai -12 šekelių.Klausiame kaip sumokėti-sako rinkitės ,gulkitės –prie jūsų prieis.Taip nieks ir nepriėjo ,smagiai pasimaudėme –vanduo sūrus,plaukiant kojų galima nejudinti-neskęsta.Nuo saulės saugo didžiuliai skėčiai,jei nenori saugotis –tarp skėčių šviečia saulė.Išeinant pradedame ieškoti ,kur gi susimokėti,bet iš baro gilumos sulaukiame atsakymo –pirma diena dovana,užsukite vėlSmagu.Keliaujam link auto nuomos ofiso.

16.00 mes auto nuomos punkte Eilate.Čia jau laikomasi kuro politikos „full-full“-bakas pilnas,tokį reiks ir grąžinti.Kaip ir Jordanijoje ,prieš paimdamas auto –fotografuoju ją iš visų pusių,kad nepripaišytų jau esamų apibrozdinimų ant mūsų.Pažeidimus specialiame lape pažymi ir firmos darbuotojas.Vėl gauname aukštesnės klasės auto nei sumokėjome, vietoje „Suzuki Alto ar panašus“,gauname hyundai accent i25,rida 38000 km ,taigi irgi beveik nauja.

20171119_161218

Auto paimta,tuoj tems.Jungiame navigaciją ir pirmyn.Šiandien turime pasiekti Jeruzalę.Pagal navigaciją 300 su trupučiu kilometrų.Kelias gana ilgas ,nepažystamas ,o dar tamsoje.Bet navigacija mus užtikrintai veda link tikslo.Jau atrodo liko ne tiek ir daug ,bet kelias ima prastėti,siaurėti,eiti kalnuotomis vietovėmis ,pravažiuojame užrašą kažkas panašaus į pasienio zoną.Darosi neramu,bet judame į priekį.Ir štai už kokio šimto metrų tikrai kažkas panašaus į sieną.Sustojame ,nežinome  kur mes ir kas per kontrolės postas.išlipu ,einu link jo-reikia išsiaiškinti-važiuoti ten ar ne, nes ten jau neapsisuksi.Manęs link pradeda judėti augalotas vyrukas su didžiuliu automatu rankose.Susitinkame-žiauriai pasiseka –jis geranoriškai nusiteikęs ir puikiai kalba rusiškai-išeivis iš Ukrainos.Paaiškina ,kad privažiavome sieną su Palestinos autonomija ir nors ten ir Izraelis ,bet savivalda atiduota Palestinai (navigacijai tas nerūpėjo,vedė trumpiausiu keliu per Izraelį).Ir nors pravažiuoti galima ,bet ten nėra saugu ir važiuoti ypač tamsoje nerekomenduojama.Dar vaikinukas nurodo 2 kelius ,jei nutartume važiuoti per Palestiną dešiniau ,tikrai nerekomenduoja,kairiau ne taip pavojinga ir per Palestiną tik kokių 10 km.Arba apsisukti ir daryti iki Jeruzalės didžiulį ratą, nevažiuojant per Palestiną.Po pasitarimo su Erika ,pasirenkamas variantas  apsisukti.Deja navigacija to nesupranta ir vis bando mus nuvęsti trumpiausiu keliu.O dar ir keliai truputį neatitinka navigacijos duomenų bazės.Galiausiai susipainioja ir navigacija ir mes,patenkame į siaurutėlį miško keliuką..baisoka,bet važiuojame.Kryptis lyg teisinga .Taip kokių 10 km.Pagaliau kelias darosi platesnis ,darosi ramiau,bet visgi navigacija mus truputį paklaidina.Sustojame kažkokioje tamsioje ,nuošalioje vietoje,bandome išsiaškinti kur toliau važiuoti.Aplink tuščia.Staiga privažiuoja juodas pikapas su dviemis jaunuoliais,klausia kas atsitiko ,mes klausiame krypties link Jeruzalės.Jie sako ok,važiuokit iš paskos –parodysime.Valio ,pradedame važiuoti.Bet staiga jie sustoja beveik uždarydami kelią,abu išlipa ir eina link mūsų,lyg kažką rodydami savo mobiliame.Taškas ant kurio sedžiu man signalizuoja-situacija daugiau negu įtartina-aplink nieko,mus atitvėrė ,mes beveik naujoje nuomotoje auto ,piniginėse irgi nėra tuščia,gi mes turistai..o jie artinasi link mūsų-dar sekundė ir mes jau negalėsim pakeisti nieko.Koja  pati spaudžia gazą,auto staigiai šoka į priekį,rankos daro manevrą vairu,mes pralendame su savo auto po kelis centimetrus nuo jų auto ir kelio krašto.Erika sako –gal jie padėti norėjo..sakau gal ,bet tada supras ko mes išsigandom,bet ko gero nenorėjo jie nieko gero,greičiau atvirkščiai.Erika dar sako lyg vejasi jie mus-netoliese degalinė,įsukame  ,sustojame- neturėtų išdrysti liesti.O jei atvažiuos su gerais ketinimais –pakalbėsime.Neatvažiuoja.Čia pat klausiame vėl kelio link Jeruzalės-truputį rusiškai kalbantis kelio darbininkas nurodo kryptĮ.Ir štai mes jau skriejame autostrada ant kurios puikuojasi užrašai „Jerusalim“.Tik paskui supratome ,kad tai ko gero tas nelemtas 6-tas kelias.Bet mums jau nesvarbu-norisi greičiau pasiekti tikslą.Navigacija daugiau nebeklaidžioja ir apie 23.00 mes jau apartamentuose 5 km nuo Jeruzalės centro.

Penkta kelionės diena-2017.11.20,pirmadienis.

Kitą rytą keliamės gana anksti ,pusryčiaujame dar lietuviškomis atsargomis ir navigacija užtikrintai mus veda į parkingą ant Siono kalno (radau internete nuorodą ,koordinatės : 31.77234,35.230153 ). Žemėlapyje didelė atrodanti aikštelė pasirodo ne tokia didelė-didesnę dalį užima autobusų parkingas,bet laikas dar gan ankstyvas ir vieną vietą visgi randame.Matau darbuotoją tikrinantį automobilius,prieinu ,klausiu kur sumokėti-pasirodo grynais negalima,..blogai.Bet staiga jis klausia –ar mes turistai,sakau taip.Sako tada vieną dieną „free“.Vėl žiauriai pasisekė.Toliau diena praeina lankant vietas susijusias su Kristumi .Pilnas sąrašas *.kmz faile.


Vakare netoli savo apartmentų randame prekybos centrą-papildome besibaigiančias lietuviško maisto atsargas.Čia brangiau negu LT ,bet ne taip stipriai kaip visokiuose kabakuose.Už 74 šekelius (19 eurų )visai neblogai apsiperkame.

Šešta kelionės diena-2017.11.21,antradienis.

Kitą dieną mūsų laukia kelionė i Nazaretą ir prie Tiberiados ežero –o tai virš 400 km į abi puses.Tikslo siekimą apsunkina nelemtas 6-tas kelias.Kad navigacija juo nevęstų ,tenka maršrutą suskirstyti į kokias 5 dalis,taip priverčiant ją važiuoti norimu maršrutu.Tam padeda labai neblogos kokybės internetas mūsų apartamentuose.Beje dar turiu ir mokamą navigaciją Sygic ,o prieš kelionę pirkau už 10 eurų jos priedą –Sygic Travel,ten galima susiplanuoti maršruto taškus ,ką ir padariau.Bet kitą dieną taip ir neradau kaip paleisti judėjimą šiais taškais.Teko taškus kelionės eigoje perkėlinėti į Maps.me.Kelias veda link Tel Aviv –ten pakliūname į siaubingą kamštį.Gerą valandą prarandame.

Pirmo stebuklo vietos Kanoje ,kaip ir Getsemanės sodų lankymo atsisakome dėl laiko stokos.Atvažiuojame į Nazaretą.Parkuojamės netoliese-kaina 20 šekelių (5 eurai) , laikas neribotas. Lankomės Nazarete-Marijos apsireiškimo bažnycioje Labai gražu.Ant sienos aplink bažnyčią įvairių šalių dovanoti religiniai paveikslai,tarp jų ir Lietuvos ,su Aušros vartų atvaizdu.

nazaretas

Toliau norime aplankyti Taboro kalną,bet ir vėl paveda navigacija,nuveda mus tokiais siaurais ir stačiais keliukais,kad vos iš ten ištrunkame, o kai įvedame sekantį maršruto tašką ( duonos ir žuvies padauginimo bažnyčią Tabghoje) ji mus vis tik užveda ant Taboro kalno,bet ten parkuotis nėra kur ,o ir laiko daug praradome kol klaidžiojome,taigi tiesiog pravažiuojame nesustodami.Atvykstame į duonos ir žuvies padauginimo bažnyčią Tabghoje.Parkingas lyg nemokamas.Irgi gražu.Išvykstant matome uždarytus vartus,bet mus be problemų išleidžia.Neužilgo suprasime ,ką tai reiškia.Važiuojame link paskutinio šios dienos maršruto taško-Kapernaumo.Tik keli km iki jo.Deja randame uždarytus vartus ,o sargas rodo užrašą „dirba iki 16.45,lankytojai leidžiami iki 16.15“ truputį pavėlavome.Prašymai ir apeliavimas į tai ,kad vykome kelis tūkstančius kilometrų ,nepadeda.Paspoksom pro tvorą ir paguodžiam save tuo ,kad buvome čia,nesvarbu ,kad nematėme.Jau tamsu ,o mūsų dar laukia ilgas kelias namo vis bandant nepakliūti ant 6-to kelio.Nors ir tamsoje-šį kartą viskas sėkmingai.Nepasiklystame.Navigacija veikia patikimai.Ir nors vėlokai-sėkmingai grįžtame.Rytoj iki 16,00 reikia priduoti auto Eilate, o dar norime nuvažiuoti iki Negyvosios jūros ir Ramono kraterio,ir vėl gi nepakliūnant ant 6-to kelio.Taigi rytdienos maršrutas vėl dalinamas dalimis siekiant navigaciją priversti juo nevažiuoti.Kelias bus tolimas-zigzagais per pusę Izraelio.Baigus planavimą ,greičiau i lovą.Rytoj planuojame keltis apie 4 val. ryto,kitaip nespėsim tiek nuvažiuoti.

Septinta kelionės diena-2017.11.22,trečiadienis.

Kaip ir planavom ,keliamės 4 val ryto,5 jau judame Tel Avivo link.Didžiųjų kamščių išvengiame,nors pagrindiniuose keliuose jau nemažai automobilių.Navigacija vistiek vis mus veda link 6-to kelio ,mes vis ,pamatę nuorodas į jį ,koreguojame maršrutą.Panašu ,kad jis dar gerokai pailgėjo negu vakar planuotas.Artėjant prie Negyvosios jūros kelias tampa įspudingu bet kartu ir verčiančiu vairuoti labai atsargiai-siauras .žemyn nuo didžiulio kalno..šalia skardžio.

DSC07321

Neskubėdami įveikiame.Pagaliau mes prie Negyvosuos jūros ,nemokamame papludimyje Ein Bokek ( koordinatės : 31.201383,35.363884   ),tik parkingas mokamas-5 šekeliai valanda-daugiau mes laiko ir neturime.

DSC07329

DSC07327k

Paplūduriuojame druskos tirpale (Negyvojoje jūroje),ant dugno vietoje smėlio druska.Nuskęsti neįmanoma.Bet ir į akis ar ant žaizdos geriau jei vanduo nepakliutų.Man kliuvo lašelis į akį.Bėgau į šalia esantį dušą plauti akies.Valanda prabėgo ir mes jau lekiame link Ramono kraterio.Privažiuojame,..tiesa sakant nieko labai įspudingo,ypač po Petros.

DSC07348

Na bet jei jau atvažiavome tokį kelią,lipame į kalną..

DSC07333

Užlipus ant kalno ir dar į apžvalgos aikštelę-tiesiog uraganinis vėjas.

DSC07335

Na tiekto-pamatėme.Laikas lekia,mes jau vėluojame. Liko grįžti į Eilatą.Pradžioje kelias kalnuotomis vietovėmis ,bet šįkart jų papėdėje.Galima ir padidinti greitį.Išvažiavus į finišo tiesiąją link Eilato , kelias išgasdina užrašu su užuomina į tai ,kad jis mokamas.Nėra kur dėtis –lekiame.Ženklas ,kad greitis 90.Visi lekia 110-120.Mes apie 100.Mus pralenkia policija..Jai iš paskos dar kokie 4 auto..pradžioje visi nedrįsta lenkti policijos,važiuoja šalia.Mes truputį atsilikę ,žiūrim kas bus.Greitis irgi 120.Vėl ženklas 90.Lyg jo nebūtų visiems važiuojantiems.Automobiliai priekyje pagaliau ryžtasi lenkti policiją ir nulekia dar greičiau..mes gi su policija priešakyje skriejame 120.Gal kas gali paaiškinti Izraelio taisykles? Būtų įdomu.Prieš pat Eilatą randame kolonėlę,pripilame baką iki pilno.Viso Izraelio keliais pravažiuota apie 1350 kilometrų.Kurui išleista 152 eurai(benzino kaina Izraelyje 6,2-6,4 šekelio litras.Prieš pylant ,būtinai paklauskite ar ima grynais ,nes kitaip gali būti problemų.Jeigu pyla darbuotojas,atsiskaitoma su juo.Jeigu savitarna-nueini į kasą ,pasakai kolonėlės numerį ir kuro rūšį,duodi pinigų už kiek nori pilti.Jei nori pilno bako –duodi daugiau,prisipili kuro ,eini į kasą –pasiimi grąžą).

Spėjome lygiai 16.00.Auto priduota sėkmingai.Laukiu kreditinės kortelės sąskaitos rezervacijos panaikinimo,arba nepanaikinimo jeigu prisidirbom baudų ar skolų už kelius(Kaip rašiau pradžioje-grąžino po 8 dienų nuo automobilio grąžinimo nuomos kompanijai. Kažkur skaičiau.kad baudas už eismo taisyklių pažeidimus arba už naudojimąsi mokamais keliais gali nuskaičiuoti iš kortelės net ir praėjus keliems mėnesiams).

Pėstute iki to paties viešbučio ,kaip ir pirmą kelionės naktį.Jis visai netoliese.Paskutinė kelionės naktis “Comfort Hotel Eilat” viešbutyje.Vaizdas pro viešbučio langą:dešiniame kampe-autobusų stotis,kalnai tolumoje-jau Jordanija.

DSC06850

Aštunta kelionės diena-2017.11.23,ketvirtadienis.

Ryte ,su lagaminais, dar maunam padrybsoti pliaže.


Šį kartą susimokam 5 eurus už du gultus(pasakau.kad šekelių neturime,tai paima ir eurais.Pasilikau reikalingą šekelių kiekį autobuso iki OVDA oro uosto bilietams).Pasidžiaugiam saulute dar iki 13.00 ir pirmyn į autobusų stotį.

14.00 autobusas iš autobusų stoties į OVDA oro uostą.Autobusų maršrutai derinami pagal lėktuvų skrydžius-išvykymas iš Eilato-3 valandos iki skrydžio,taigi mums 15.30 (nes skrydis 18.30) ,bet nutariame nerizikuoti ir važiuoti vienu skrydžiu ankščiau- į Maskvą skrydis 17.00-autobusas 14.00.Pasirodo mes ne vieniši-autobuse beveik vien lietuvaičiai,o maskviečiai matyt išvažiavo dar ankščiau.Ir ne be reikalo-autobusas vėluoja vos ne pusvalandį.Su bilietais irgi nesusipratimas-autobusų stotyje rašoma-bilietus pirkti autobuse.Atėjęs vyrukas liepia eiti pirkti kasoje,lekiu į kasą –ten sako autobuse,lekiu atgal –sako į kasą.Šįkart lekiu į kitą kasą-ačiū dievui –parduoda.Pagaliau atvažiuoja autobusas .Gera valanda vingiuotais keliais ir mes OVDA oro uoste.Tikras mažylis.Vėl patikra,klausimai.Nesuprantame ko klausia.Darbuotojas atsineša lentelę su rusiškai užrašytais klausimais-rodo klausimą,mes skaitome,sakome ‚yes‘ arba ‚no‘.Apie 10 klausimų ir ant mūsų lagaminų jau klijuojami lipdukai „sequrity“,gaunam eilinį vizos analogą su juo praeinam dar kažkokią patikrą ir mes jau neutralioje zonoje.Dar pora valandų laukimo ir 4 su trupučiu valandos skrydžio ir mes jau Kaune.Mūsų tikrai turininga,įdomi ir negali sakyt ,kad be nuotykių ,kelionė baigta.Baigtas ir mano pasakojimas.

Kelionės kaina gavosi apie 1700 eurų.Jei ne praradimai dėl OVDA uždarymo ir FLO šatlo bereikalingo užsakymo –būtų buvę apie 1300 eurų.Tiesa dar neaišku kaip bus su baudomis Izraelyje.

Jei turite klausimų,drąsiai rašykite ir jei žinosime atsakymą-tikrai atsakysime.O minėtą failą su pilnu kelionės taškų sąrašu,galite nemokamai atsisiųsti spustelėję ant jo pavadinimo iš karto po straipsniu.Tikiuosi kažkam šis pasakojimas bus naudingas ir padės išvengti mūsų klaidų.Sėkmes.

P.S. Po  2 mėnesių automobilių nuomos firma “Budget” nuo kreditinės kortelės nuskaičiavo apie 20 eurų,dar po mėnesio ,taigi 3 mėnesiai po kelionės dar 13 eurų.Už ką nuskaičiuota ,žinoma ,jokių paaiškinimų.Tiesiog pastebėjau tai tikrindamas kreditinės balansą.Tikėkimės ,kad bent jau daugiau nenuskaičiuos.

Kelionės taškų Izraelyje ir Jordanijoje KMZ failas - Parsisiųsti


Jeigu Jums patiko šis straipsnis,pasidalinkite juo socialiniuose tinkluose. Paspauskite ženklelį !


Norite paskelbti savo el. parduotuvės dovanų pasiūlymus mūsų tinklalapyje? Reklamos sąlygas rasite šiame puslapyje


« Grįžti atgal


KALENDORIUS

«« Liepa 2024 »»
PrAnTrKePeŠeSk
1234567
891011121314
15161718192021
22
23
2425262728
293031    

2017 M. HOROSKOPAS

Vardadieniai


Informacijos šaltinis: www.day.lt

Dienos patarlė


Informacijos šaltinis: www.day.lt

DRAUGŲ PAIEŠKA

Vardas arba pavardė:
El. pašto adresas

Naujienų prenumerata

Jūsų vardas:
Jūsų el. paštas: