PAIEŠKA

Apie kaukes Peržiūrų: 2477

 Apie kaukes ir apie tai ar jas reikia nešioti sveikiems ,ar tik sergantiems

…………………………………….……………

Šiek tiek apie koronovirusą ir jo dydį, kad suprastum, kurios kaukės jį filtruoja, o kurios ne.

Koronoviruso vidutinis dydis yra 0,1 mikrono. Nuotraukoje virusas palygintas su raudonųjų kraujo kūnelių, kurių dydis yra 7 mikronai, dydžiu.

Taip pat su toksinių dalelių dydžiu ,kurios klasifikuojamos kaip medžiagos dalelės, kurių skersmuo yra 10 mikronų - PM10 arba mažesėmis - PM2,5 mikronų. Palyginimui, žmogaus plauko storis yra apie 100 mikronų, todėl ant plauko galima uždėti apie 40 PM2,5 smulkių dalelių.

1

Dabar, kai mes žinome koronoviruso dydį, jau galime kalbėti apie kaukes, kurios:

a) gali visiškai ją išfiltruoti;

b) gali iš dalies filtruoti, nes koronovirusas mėgsta „važinėti“ ore ant dulkių, sporų, drėgmės lašų ar net žmogaus seilių dalelių ...

Pradėkime nuo aukščiausios apsaugos - PAPR (Powered Air-Puriting Respirator). Šis prietaisas filtruoja gaunamą orą dešimtimis parametrų, įskaitant nuodingas dujas, virusus ir bakterijas. Elektros variklis palaiko reikiamą slėgį ir tiekia visiškai švarų orą.

2

Sekanti pagal apsaugos lygį yra viso veido kaukės su keičiamomis kasetėmis (filtrais). Visiška veido apsauga neleis virusui patekti į akies gleivinę, o tinkamai parinktas filtras apsaugo jį nuo viruso įkvėpimo per nosį ir burną.

3

Tuomet eina kaukės, kurios visiškai neapsaugo veido (akys yra atviros), todėl nepamirškite apie akių apsaugą akiniais .Tai puskaukės arba respiratoriai („Half-Mask Respirator“).

Apie jų truputį apsaugos lygius, kurie yra tinkami apsisaugoti nuo koronoviruso , truputį išsamiau .

Aukščiausias galimas respiratorių apsaugos lygis, galintis visiškai atfiltruoti koronovirusą - „FFP3“, nes koronoviruso“ dydis yra dešimt kartų didesnis nei šis respiratorius gali išfiltruoti ! Šį tipą rekomenduojama naudoti klinikose.

4

Žemesnis apsaugos lygis - respiratorių FFP2 (vidutinio lygio) ir FFP1 (žemo lygio). Šie respiratoriai jau gali „praleisti“ koronovirusą, tačiau klausimas tik dėl praleidžiamo kiekio. FFP1 jų praleis daugiau. BET! Kaip mes atsimename – koronovirusas dažnai prisitvirtina prie dalelių, kurias šie respiratoriai sulaiko, todėl tikimybė neužsikrėsti yra gana didelė! Bet jei turite pasirinkimą tarp FFP1 ir FFP2, tuomet geriau pasirinkti FFP2.

Visai kitaip reikia suprasti žymėjimą „PM2.5“. Nepainiokite su „P2“! Skaičius pavadinime reiškia dalelių dydį mikronais, kurias filtras sugeba filtruoti - iš viso 2,5 mikronų. Primename, kad koronoviruso dydis yra 0,1 mikrono.

5

Reiktų  atskirai įvertinti N95 žymimą respiratorių - tai rekomenduojama JAV klinikose, tačiau jis gali filtruoti tik daleles kurios yra didesnės nei 0,3 mikrono t.y.koronovirusas dalinai gali įveikti tokią kaukę. N95 pagal savybes galima būtų statyti tarp FFP2 ir FFP3 (labai gerai, bet ne tobulai).

6

Ir pagaliau žemiausias apsaugos lygis- 3 sluoksnių chirurginė kaukė!

Pagal atliktus tyrimus negalime visiškai nuvertinti šio tipo kaukių (ypač neturėdami kitų).

7

Edinburgo universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu norėjo išsiaiškinti, kaip gerai skirtingų tipų kaukės gali filtruoti 0,007 mikrono dydžio daleles (atsiminkite, kad koronoviruso dydis yra 0,1 mikrono) ir, be kitų, nusprendė išbandyti chirurginę kaukę.

Ir jie nustebo sužinoję, kad paprasta chirurginė kaukė sulaikė net 80% !!! tokių (0,007 mikrono) dalelių! T. y. grynai teoriškai chirurginė kaukė gali padidinti jūsų galimybę neužkrėsti korono virusu 80% .

Ataskaita:

8

Taip pat pasirodo ,kad net paprasčiausias medvilnės šalikas ar skarelė, pagal atliktus tyrimus ,gali sustabdyti 28% tokių dalelių. Sutikite - tai geriau nei nieko ir tiesioginis kontaktas su virusu!

9

Be to neužmirškite,kad kuo mažiau viruso dalelių pateks į organizmą, tuo efektyvesnė bus imuninė sistema. Kitaip tariant, pabučiuoti užkrėstą žmogų nėra tas pats, kas įkvėpti 1 dalelę.

Dar kelis klausimus aptarkime : a) kiek galima dėvėti kaukes ?; b) ar jie gali būti naudojami pakartotinai? c) ar juos galima plauti ir sterilizuoti?

a) FFP1-FFP3 respiratoriai yra skirti efektyviai veikti 4-6 valandas. Maksimalus leistinas naudojimo laikas yra 8 valandos, tačiau atminkite, kad po 6 valandų naudojimo efektyvumas greitai sumažėja! Po naudojimo atsargiai nuimkite, nelieskite išorinio paviršiaus ir išmeskite.

3 sluoksnių chirurginė kaukės - viruso pavojaus sąlygomis veikimo laikas yra iki 2 valandų! Po 2 valandų atsargiai išimkite ir išmeskite!

b) Kai kurie FFP1-FFP3 respiratoriai yra pažymėti raide „R“ (pvz., FFP3 R) - tai reiškia, kad respiratorių galima naudoti pakartotinai, BET! - tai nėra viruso pavojaus naudojimo sąlygos! Pavyzdžiui, tai susiję su darbu su asbestu - jūs išėjote iš darbo zonos, nusiėmėte respiratorių, papietavote, grįžote į darbą ir vėl užsidėjote respiratorių. Tai viskas. Kilus virusinei grėsmei, respiratoriaus naudoti negalima!

c) Daugelis žmonių klausia: „Kodėl negalima plauti ir sterilizuoti respiratorių?“. Atsakymas slypi jų veikimo principe - elektrostatiniame efekte. Tai ne tik paprastas mikrotinkliukas, bet ir mikrotinkliukas, turintis tam tikrų magnetinių savybių, kurios pritraukia daleles prie respiratoriaus ir neleidžia praeiti kiaurai.

Šaltinis: twitter.com


Norite paskelbti savo el. parduotuvės dovanų pasiūlymus mūsų tinklalapyje? Reklamos sąlygas rasite šiame puslapyje


« Grįžti atgal


KALENDORIUS

«« Liepa 2024 »»
PrAnTrKePeŠeSk
1234567
891011121314
15161718192021
22
23
2425262728
293031    

2017 M. HOROSKOPAS

Vardadieniai


Informacijos šaltinis: www.day.lt

Dienos patarlė


Informacijos šaltinis: www.day.lt

DRAUGŲ PAIEŠKA

Vardas arba pavardė:
El. pašto adresas

Naujienų prenumerata

Jūsų vardas:
Jūsų el. paštas: